Në jogurt shtoni dy përbërës dhe qiteni në fytyrë: Efekti i magjishëm që po ngazëllen!

Shpërndaje

Në saje të kësaj maske do të keni lëkurë të shkëlqyer pa akne.

Pos që është jashtëzakonisht e shëndetshme në ushqim, karota mund të shërbejë edhe si maskë e shkëlqyeshme për fytyrë.

Me përbërësit e saj të shëndetshëm, karota do t’ju ndihmojë në luftën kundër akneve dhe lëkurës do t’i japë dukje të shkëlqyeshme, transmeton Telegrafi.

Për maskë ju nevojiten:

– një lugë lëng karote
– një lugë jogurt dhe
– një lugë vaj ulliri

Përbërësit tundni mirë dhe qitni në lëkurën e pastruar të fytyrës dhe qafës, shkruan beautyhealthtips.

Lëreni maskën që të veprojë në fytyrë 25 minuta, pastaj pastrojeni mirë me ujë të vakët. /Telegrafi.

Loading...