Netanyahu pas masakrës në Gaza vallëzon si pulë (Video)

Shpërndaje

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu bëri një tjetër skandal, gjatë një takimi ku ai pranoi këngëtaren qe fitoi festivalin e këngës “Eurovision”, Netenyahu kërcej si një pulë duke imituar këngëtaren izraelite Netta Barzilai, transmeton Gazeta e Re.

Për dikë është qesharake, për dikë interesante, por veprimi i Netanyahut zgjoi reagime te mëdha ne vend, me mijëra komentues reaguan përmes rrjeteve-sociale të cilët dënuan atë për masakrën që po e bën në Rripin e pushtuar të Gazës.

Ushtria e izraelit vrau 62 palestinezë civil dhe plagosi më shumë se 3 mijë të tjerë gjatë protestave të organizuara në Gaza kundër hapjes së ambasadës së SHBA në Jerusalem/Kuds, por kjo nuk ndikoi fare në Netanjahun. Edhe pse Palestina është përfshirë në një atmosfere zie kjo nuk ka një peshe për qeverinë izraelite.

Loading...