Nga refuagjate në Miss, rrëfimi i Fatime Gashit që u shpall mbrëmë më e bukura e Mançesterit (Foto)

Shpërndaje

Studentja e mjekësisë në Universitetin e Salfordit, Fatime Gashi mbrëmë ka fituar kurorën e më të bukurës së Manchesterit.
Kosovarja kishte shkuar si refugjate në Britani gjatë kohës së luftës kur ajo ishte vetëm dy vjeçe.

Mediat e huaja rrëfimin e saj e kanë quajtur frymëzues, teksa bukuroshja ishte shprehur:

“Mançesterti më ka dhënë kaq shumë dhe ndihem sikur kjo është mënyra ime e kthimit në qytetin tim në shtëpi. Kjo ende më duket si një ëndërr “. 

Fatimja ishte vetëm 2 vjeç kur familja e saj u largua nga Kosova për Britaninë e Madhe për të shpëtuar nga tmerret e luftës. Ata kanë ndërtuar një jetë të re këtu dhe janë krenarë ta quajnë shtëpinë e tyre Salford, shkruan manchestereveningneës.co.uk

Babai i saj Demushi i cili edhe kishte shtyrë vajzën të merr pjesë në këtë kompeticion bukurie ka postuar një status emocional në Facebook pas fitores së “Ti më bën një baba jashtëzakonisht krenar dhe të dua”.

“Gjithkush po më thoshte të bëja atë, babai im ishte si:” vetëm provo dhe shiko “, ka thënë Fatimja.

“Unë kurrë nuk kam qenë e sigurt në këmbë, të gjithë më thoshin se nuk di se si të ecja drejt! Por vajzat ishin aq të dobishme në ceremoninë e marrjes së këshillave të tyre para se të dilja.

Gjithmonë jam duke buzëqeshur, dhe mendoj se kjo mund të jetë arsyeja pse kam fituar”, përfundon ajo./Indeksonline/ 

 
 

Loading...