Një vit qeverisje, Zaevi dhe kabineti i tij sot japin llogari (Live)

Shpërndaje

Kryeministri Zoran Zaev sot bashkë me ministrat e kabinetit të tij do të mbajë një konferencë me gazetarët për të raportuar për punën e qeverisjes një vjeçare.

Sipas njoftimit, mbledhja do të zhvillohet në oborrin e Qeverisë në ora 10.00, ku do të jenë të pranishëm të gjitha ministrat e kabinetit qeveritar, informon INA. Kjo konferencë vjen vetëm pak ditë pasi që opozita maqedonase ka paralajmëruar protestën antiqeveritare më 2 qershor.

Loading...