Njihuni me Ibrahimin, sirianin që kaubojin e bëri realitet në Suedi (Video)

Shpërndaje

Ibrahim Althrian është një kauboj sirian në Suedi. Në fakt, ai është një kaskader që gjeti punën e ëndrrës në parkun High Chaparral.

Ibrahim Althrian ka nisur mësimet e tij prej moshës 11 vjeç në Siri, Liban, Jordan dhe tani në Suedi, për të ndërtuar karrierën e kaskaderit. Por për shkak të luftës në Siri, Ibrahimit iu desh të largohej nga atdheu i tij, përcjell gazetametro.net.

Sot, megjithatë, është ndoshta pak më e vështirë që të kthehet në Siri pasi ai ka gjetur një punë ëndërre në Suedi. Por Ibrahimi ende shpreson të vizitojë përsëri atdheun e tij dhe të shohë një ditë familjen dhe miqtë e tij.

Ëndrra e tij është të bëhet kaskaderi më i mirë në botë.

Shikojeni!

https://www.youtube.com/watch?v=nQN6eDA_UWI&feature=youtu.be

Loading...