Osmani: Kemi zgjidhje të pranueshme për emrin nga dy qeveritë

Shpërndaje

Në debatin në “360 shkallë”, temë ishte samiti i BE-Ballkani Perëndimor në Sofje dhe rezultati nga ai, në plan të parë informacionet për emrit se “njëri prej opsioneve është i pranueshëm për të dy qeveritë”.

Zëvendës kryeministri për çështje evropiane, Bujar Osmani foli për atë se në çka kanë biseduar kryeministrat e dy vendeve, Zaev dhe Cipras.

“Samiti i Sofjes do të jetë historik edhe për shkak të progresit të dukshëm për çështjen e emrit. Ashtu si tha edhe kryeministri në pres konferencë, se për herë të parë pas 27 viteve kontest, kemi zgjidhje e cila është e pranueshme nga dy qeveritë”, deklaroi Osmani.

Loading...