Maqedoni

Pamje nga përmbytjet në rajonin e Straçicës, bllokohet qarkorja e Shkupit (Video)

Shpërndaje

Reshjet e shiut që kapluan vendin gjatë ditës së sotme kanë shkaktuar vërshime në disa qytete dhe telashe të mëdha për banorët.

Një nga rajonet që ka pësuar më shumë nga reshjet e shiut ka qenë edhe Strançica, ndërsa sipas informacioneve është bllokuar edhe qarkorja e Shkupit, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Gjendja tani është stabilizuar pas ndëprerjes së shiut, ndërsa banorët e këtij fshati me vetëiniciativë i kanë pastruar rrugët.

Loading...