Pamje nga takimi Zaev – Cipras në Sofje

Shpërndaje

Ka filluar takimi i shumëpritur mes dy kryeministrave Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras. Takimi mbahet në margjinat e e samitit “BE-Ballkani perëndimore në Sofje.

Nga ky takim pritet të dalin përfundime dhe konkluzione të cilat do ti jepnin fund kontestit disasa vjeçar të çështjes së emrit misids Maqedonisë dhe Greqisë.

Takimi mbahet me dyerë të mbyllura dhe se opinionin do të njoftohet me kohë për konkulzat që do të dalin nga ky takim.

Loading...