Policia kap dy vetura me drogë në rrugën Shemshovë – Zhilcë

Shpërndaje

Efektivët e policisë, nga Sektori për punë të brendëshme Tetovë, më datë 10 maj rreth orës 18.00, duke kryer aktivitetet e planifikuara operative, në rrugën lokale Shemshovë-Zhilcë, në fshatin Shemshovë të Tetovës, kanë ndaluar dy vetura me targa të Tetovës, ,,Folcvagen Passat,, e drejtuar nga personi F.N 53 vjeç, dhe ,,Opel Astra,, e drejtuar nga H.B 55 vjeç Të dy nga Tetova.

Gjatë kontrollit të veturës dhe vozitësit të ,,Opel Astra,, mbrapa ulëses së vozitësit, në anën e majtë, është gjetur qese najlloni me rreth një kilogram Marihuanë, derisa gjatë bastisjes në shtëpinë e F.N. të realizuar diçka më vonë me urdhër të gjykatësit, është gjetur një shishe plastike, në të cilën ka pasur dy qese najlloni me substancë të bardhë pluhuri, ku dyshohet se bëhet fjalë për kokain.

Gjithëçka që është gjetur është fotodokumentuar dhe marur për ekspertizë, derisa në koordinim me prokurorin publik, dy personat F.N. dhe H.B. janë privuar nga liria dhe janë mbajtur në Stacionin policorë Tetovë, për procedurë të mëtutjeshme.

Loading...