Putin përuroi urën më të gjatë në Europë por harroi një detaj të rëndësishëm (Video)

Shpërndaje

Presidenti rus Vladimir Putin ka vizitur një kamion Kamaz duke përuruar urën e re kontroverse në Krime pa vënë rripin e sigurisë, gjë e cila është në kundërshtim me ligjin në Rusi.
Ura e re nga Rusia për në gadishullin e aneksuar të Krimesë është hapur të martën gjashtë muaj përpara afatit.

Por shumë media në Rusi kanë vënë theksin te Putin, i cili po voziste përgjatë urës pa rripin e sigurisë.

Rusia aneksoi Krimenë nga Ukraina më 2014, që shkaktoi përçarje dhe sanksione nga Perëndimi.

Të martën, Ukraina akuzoi Rusinë për thyerje të ligjit ndërkombëtar me hapjen e urës.

Për makina ura do të hapet të mërkurën.

Loading...