Sport

Roma fiton 4:2, por Liverpool kualifikohet në finale

Shpërndaje

Në finale, Liverpool takohet me Real Madridin.

Liverpool është kualifikuar në finalen e Ligës së Kampionëve.

Roma e fitoi ndeshjen e kthimit 4:2, por në ndeshjen e parë kishte pësuar 5:2 dhe u eliminua.

Golat në fitoren e Romës i realizuan Milner (og), Dzeko dhe Nainggolan (2).

Ndërkohë, për Liverpoolin shënuan Mane dhe Wijnaldum.

Verdhekuqët protestuan për dy penallti, të pastëra sipas tyre.

Në finale, Liverpool takohet me Real Madridin.

Loading...