Sport

Roma – Liverpool, ja formacionet e mundshme

Shpërndaje

Real Madridi është skuadra e parë finaliste e këtij edicioni të Ligës së Kampionëve pasi e eliminoi Bayern Munichun me rezultat të përgjithshëm 4-3 dhe sonte e pret kundërshtarin i cili do të dalë nga përballja Roma – Liverpool që zhvillohet në Olimpico sonte nga ora 20:45, transmeton Sovrani.info.

Ndeshja e parë në ‘Anfield Road’ ka përfunduar me fitoren e Liverpoolit me rezul;tat 5-2.

Këto janë formacionet e mundshme:

Roma: Alisson; Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov; Pellegrini, De Rossi, Nainggolan; Schick, Dzeko, El Shaarawy

Liverpool: Karius; Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson; Wijnaldum, Henderson, Milner; Salah, Firmino, Mané

Loading...