Takimi i liderëve, Zaev raporton për propozimet e reja për emrat dhe takimin me Cipras (Video)

Shpërndaje

Në Klubin e deputetëve po zhvillohet takimi i liderëve në të cilin kryeministri Zoran Zaev do t’i informoj presidentin e shtetit Gjorge Ivanov dhe liderët partive për detajet nga takimi me kryeministrin e Greqisë, Aleksis Cipras.

Në takim përpos presidentit po marrin pjesë edhe, kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi, lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski dhe lideri i BDI-së, Ali Ahmeti.
Në takim prezentë janë edhe zv/kryeministri për çështje evropiane Bujar Osmani, ministrja e mbrojtjes Radmilla Shekerinska si dhe shefi i diplomacisë Nikolla Dimitrov.

Loading...