Tjetër dritë e jeshile për Shqipërinë, Rama: Austria na tha PO ! (Video)

Shpërndaje

Kryeministri Edi Rama ishte në një takim në Vienë me kancelarin Kruz. Në një postim në rrjetet sociale, Rama ka publikuar pamje nga takimi dhe është shprehur se Austria i ka dhënë dritën jeshile Shqipërisë për hapjen e negociataeve.

“Austria PO dhe në krah të Shqipërisë për çeljen e negociatave – Një takim shumë pozitiv në Vienë me kancelarin Kurz, i cili është angazhuar edhe në komunikimin me vendet që siç e theksoi edhe publikisht vetë kancelari, janë hezituese për shkak të dinamikave të tyre të brendshme”, shkruan Rama.

Loading...