Valon Bela pyet: Cili deputet mori 25 mijë euro pare rruge dhe punësoi djalin dhe vajzën brenda natës

Shpërndaje

Analisti, Valon Bela vazhdon të jetë një ndër kritikuesit e kësaj qeverie e cila premtoi shumë reforma por që ka ngelur në vetnumëro. Bela sot në një stuats në Facebook, pyet se cili cili deputet mori si harxhime rrugore plot 25 mijë euro dhe punëso djalin dhe vajzën brenda natës, shkruan TetovaSot.

“A jeni tu e ditë se cili deputet mori si harxhime rrugore plot 25 mijë euro a jo ?

Nuk i mjaftoi kjo, por ai shkoi më tej duke punësuar djalin dhe vajzën brenda natës dhe me rroga e pozita të majme.

Është e tmerrshme një “ligjvënës” të vepron veprime që mbajnë mbi supe papërgjegjshmërinë dhe shkatërrimin e kodit etik ” ka shkruar Bela.

Loading...