Rajoni

Vendimi për Saimir Tahirin, Rama: Nuk komentohet thjesht respektohet si një e drejtë e organeve të drejtësisë

Shpërndaje

Pak pas vendimit te gjykates per catkimin e mases ‘arrest shtepie’ per ish-ministrin Saimir Tahirin, vjen reagimi i kryeministrin Edi Rama. Rama ka reguar ne ‘Facebook’ dhe shkruan “Vendimi i sotëm për Saimir Tahirin nuk komentohet, thjesht respektohet si një e drejtë e organeve të drejtësisë, të cilat i detyrohen vendit e botës një proces të pavarur, transparent e me integritet të plotë kushtetues e profesional, duke garantuar drejtësi jashtë çdo influence politike, mediatike a diplomatike”.

Loading...