Zaev, telefonata me krerë partish: Alo, doni të futeni në qeveri?

Shpërndaje

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev për herë të parë ka bërë publike lajmin mbi ofertat dërguar partive opozitare për të qenë pjesë e qeverisë, me synim zgjerimin e formacionit qeveritar.

“Propozimet janë të vlefshme dhe ja vlen të mendohet, pres përgjigje nga ata. Mbrëmë kam komunikuar me njërin nga liderët prej grupeve parlamentare. Sot do t’ju telefonoj të tjerëve pasi dëshiroj që të rritet shumica parlamentare”, ka thënë Zaev në një konferencë.

Nga ana tjetër, partitë politike opozitare shqiptare ende nuk janë prononcuar nëse oferta e kryeministrit është e përshtatshme për t’u futur në qeveri.

Loading...