Zaev zbulon një sekret të Ramës në Sofje (VIDEO)

Shpërndaje

Kryeministri Zoran Zaev në samitin e BE-së dhe vendeve të Ballkanit Perëndimor në Sofje ka treguar një prapaskenë të debatit në takimin midis kryeministrit Edi Rama dhe presidentit francez Emanuel Makron lidhur me anëtarësimin, informon INA.

“Makron i tha Ramës, se përse doni aq shumë në BE, kur ende as ne nuk jemi rregulluar për të ju pranuar edhe juve. Pas kësaj Rama i është përgjjigjur:  Po ja që duam, sikur që të gjithë duan të martohen, dhe që më pas mund ti bien pishman”, ka thënë Zaev, duke treguar detajet e bisedës.

Loading...