Maqedoni

Zgjerimi i shumicës parlamentare, ja çfarë thotë Zaev (Video)

Shpërndaje

Kryeministri Zoran Zaev sot u ka bërë thirrje partive parlamentare të mendojnë për ofertat që kanë marrë për hyrje në Qeveri.
“Propozimet janë të vlefshme dhe ja vlen të mendohet, pres përgjigje nga ata. Mbrëmë jam dëgjuar me njërin nga liderët prej grupeve parlamentare. Sot do të ju telefonoj, dëshiroj që të rritet shumica parlamentare”, ka thënë sot Zoran Zaev në konferencën për shtyp në Qeveri.

Loading...