Zjarri i madh shkakton dëm të madh material në fshatin Leshkë

Shpërndaje

Në fshatin Leshkë të komunës së Tearcës sonte në orët e mbrëmjes ka shpërthyer një zjarr i madh i cili ka shkaktuar vetëm dëme materiale e asnjë të lënduar.

Këtë e bën të ditur udhëheqësi i brigadës së zjarrfikësve në komunën e Tetovës.

“Sapo përfundoi sfida ku shpërtheu një zjarr i madh në fshatin Leshkë, fatmirësisht në këtë fatkeqësi nuk ka të lënduar por vetëm dëm i konsiderueshëm material, intervenohet me katër automjete kundër zjarrit dhe 12 zjarrfikës”, shkruan mes tjerave udhëheqësi i brigadës së zjarrfikësve Uka Aliti.

Loading...