Maqedoni

Zyrtare: Ja cilën ministri e merr Besa, e cilën PDSH-ja

Shpërndaje

Kreu i PDSH-se Menduh Thaçi dhe ai i Levizjes Besa Afrim Gashi, jane filmuar nga TV 21 duke dal se bashku nga godina e qeverisë, pasditen e se henes. Sipas TV 21 Zaev i ka dorezuar ofertën, ndersa nesër organet e partive respektive pritet te vendosin për pjesmarrjen në qeveri. Pas daljes nga selia e Qeverise as Thaci dhe as Gashi nuk kane dhene detaje per marreveshjen me Zaevin edhe perkunder institimit te gazetarit. Nderkohe jo zyrtarisht mesohet se dy partive shqiptare, kryeministri Zaev ju ka ofruar ministrine e Kultures dhe ate te Investimeve te huaja si dhe te gjitha drejtorite qe udhehiqeshin nga Aleanca per Shqiptaret, derisa kjo parti ishte ne Qeveri. Se cilat ministri do t’i drejtojne BESA dhe PDSH-ja, do te dihet neser pasi dy subjektet ne fjale te mbajne takimet e paralajmeruara me organet partiake.

Loading...