Sport

Aksident i frikshëm në MotoGP, italiani rrëzohet në shpejtësi 350 km (Video)

Shpërndaje

Michelle Pirro, ka qenë viktimë e një aksidenti të frikshëm sot në provat e MotoGP-së. Në provat ne Mugello, Pirro u rrotullua mbi motoçikletën e tij e cila ishte në shpejtësi 350 kilometra në orë.

Italiani pësoi një traumë të trurit, kishte lëndime në krahëror, ndërsa ka ndrydhur edhe shpatullën e djathtë.

Megjithatë, Pirro thuhet se ka vetdije të plotë dhe se është transportuar në spitalin Careggi në Firence me helikopter./Indeksonline/

https://www.youtube.com/watch?v=i7B2H0jIAPA&feature=youtu.be

Loading...