Kuriozitete

Derisa po mbante arkivolin e nënës, vdes edhe djali nga një gabim i tmerrshëm! (VIDEO)

Shpërndaje

Saman Kondoruru (40) nga Indonezia u vra gjatë një rituali funerali kur mbante arkivolin e nënës në një kullë. Për shkak të shkallës së vendosur keq, arkivoli ra mbi të dhe e mbyti atë.

Një burrë nga Indonezia u vra gjatë funeralit të nënës së tij. Përkatësisht, arkivoli në të cilin ishte nëna e tij, ra nga kulla duke e lënë të vdekur djalin e vet, transmeton lajmi.net.

Ai dhe burrat e tjerë që mbanin arkivolin me shkallën e bambus humbën ekuilibrin. Arkivoli ishin veshur në kullën zbukuruese të quajtur “i errët”, e cila është një pjesë thelbësore e ritualeve funerale në Indonezi.

Incidenti ndodhi për shkak se shkallët nuk ishin të vendosura mirë, por familja nuk donte të ngrinte padinë. Condorura u varros pas nënës së tij.

Loading...