Sport

Direkt ndeshja Zvicër-Serbi. Mbyllet pjesa e parë me rezultatin 0-1

Shpërndaje
Zvicër-Serbi është super sfida e mbrëmjes së sotme e vlefshme për Grupin E  që do të zhvillohet në “Kaliningrad Stadium”.

Një takim që pritet të jetë mjaft i luftuar pasi që të dyja skuadrat do të synojnë marrjen e tre pikëve.

Më poshtë do të keni mundësi të ndiqni me VIDEO rastet më të mira të kësaj ndeshje.

Formacionet zyrtare:

Zvicra: Sommer; Lichtsteiner, Schar, Akanji, Rodriguez; Behrami, Xhaka; Shaqiri, Dzemaili, Zuber; Seferovic

Serbia: Stojkovic; Ivanovic, Milenkovic, Tosic, Kolarov; Matic, Milivojevic; Tadic, Milinkovic-Savic, Kostic; Mitrovic

Minuta 29′, Sërish Blerim Dzemaili humbet një rast ideal për të barazuar shifrat, por ndalet mrekullisht nga portieri Stojkovic

Minuta 9′, Blerim Dzemaili humbet një rast të artë për të barazuar rezultatin duke goditur në mënyrë të gabuar brenda zonës

GOL! Serbia kalon shumë shpejt në avantazh me anë të Mitroviç që fiton duelin ajëror brenda zonës duke goditur saktë me kokë

Starton super sfida mes Zvicrës dhe Serbisë nën një atmosferë fantastike të krijuar në “Kaliningrad Stadium”

Burimi Gazeta Tema

Loading...