RajoniTop Lajme

Djali i humanistit Halil Kastrati ka nevojë për lutjet tona

Shpërndaje

Djali i hoxhës dhe humanistit, Halil Kastrati është duke vuajtur nga një sëmundje.

Ish kryetari i Komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku ka publikuar një status në profilin e tij në Facebook ku thotë se Uvejsi ka nevojë për lutjet tona.

“Uvejsi, i biri i hoxhës dhe humanistit të madh shqiptar Halil Kastrati, ka nevojë për lutjet tona. I lutemi Zotit që Uvejsi sa më shpejt të gjejë shërim dhe të gëzojë shëndet të plotë”, ka shkruar Lushtaku.

Edhe vet hoxha Halil Kastrati,nga shoqata ‘Jetimat e Ballkanit’, njeriu i cili ka sjell shumë gëzime në familjet shqiptare, në Kosovë e jashtë saj, sot ka një kërkesë nga të gjithë.

Këtë e ka bërë me dije, vet ai, I cili viteve të fundit, në theks të veqantë muajin e shenjtë të ramazanit, ka bërë mrekulli, duke ndihmuar me ushqim, banesa e shtëpi familjet në nevojë, falë donacioneve që kanë dhënë donatorët anembanë botës.

E sot, pikërisht ai ka nevojë për lutjet e të gjithëve, ka nevojë për lutjet tona për djalin e tij, Uwejsin, i cili ka probleme shëndetësore.

Ky është statusi i plotë në Facebook:

Loading...