Sport

Foto ekskluzive: Trupi i pajetë i Fadil Vokrrit dërgohet në Institutin për Obduksion

Shpërndaje

Legjenda e futbollit kosovar, Fadil Vokrri, ka ndërruar sot jetë në moshën 57 vjeçare, pas një sulmi në zemër.

Trupi i tij aktualisht po dërgohet për obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore. Vokrri më 23 qershor do të mbushte 58 vjet, por nuk ia doli.

Figura të shumta politike dhe të tjerë, kanë shprehur ngushëllime për  humbjen e hershme të legjendës së futbollit.

Loading...