Sport

Futbollistët shndërrohen në ikona (Foto)

Shpërndaje

Legjendat e futbollit botëror si Cristiano Ronaldo, Lionel Messi dhe Diego Maradona janë portretizuar me uniforma ushtarake historike.,raporton ATSH. Jo vetëm futbollistët më të mirë botëror por edhe trajnerët më të mirë si Ferguson e Jyrgen Klop, janë portretizuar me uniforma ushtarake . Ata janë bërë pjesë e ekspozitës së portreteve në Shën Peterburg, për Kupën e Botës. Futbollistët janë shndërruar në ikona të epokës moderne dhe për këtë arsye është çelur ekspozita “Si Zotët”, që do të qëndrojë e hapur deri në përfundimin e Botërorit “Rusi 2018”.

Loading...