Rajoni

Haradinaj thotë se babai i tij arriti të krijoj njerëz që e çmojnë lirinë

Shpërndaje

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në mbledhjen komemorative për babain e tij të ndjerë, Hilmi Haradinaj ka thënë se sot e kanë të vështirë familja dhe bashkëluftëtarët.

“Po ndahemi nga një luftëtar i shquar për lirinë e të gjithëve. Ndarja nga baba ynë ka shumë porosi ose ndjenja por ajo që është me rëndësi është se njerëzit që besojnë në të drejtën e tyre krijojnë vlerë të re”, tha ai.

Haradinaj tha se babai i tij arriti të krijoj njerëz që e çmojnë lirinë.

“Liria jonë erdhi me vështirësi. Sot porosia ime është se që t’i mbesim besnik lirisë. Pusho në paqe plak”, ka thënë Haradinaj./Arbresh.info

Loading...