MaqedoniTop Lajme

Holanda dritë të gjelbër bisedimeve për anëtarësim të Maqedonisë në BE

Shpërndaje

Parlamenti holandez ka dhënë dritë jeshile për hapjen e negociatave për anëtarësim të Maqedonisë drejt BE-së

Ky është një lajm shumë i mirë për Maqedoninë, sepse në këtë mënyrë debllokohet një nga problemet për konsensus për hapjen e negociatave, shkruan TCH. 

Holanda dhe Franca ishin dy shtetet që refuzonin të japin dritë jeshile. 

Tani mbetet vetëm Franca të jep dritë jeshile në samitin e ardhsëm të BE-së që do të mbahet më 25 qershor në Bruksel.

Loading...