SportTop Lajme

Huliganët rus stërviten për të rrahur anglezët (VIDEO)

Shpërndaje

Grupet huligane ruse kanë paralajmëruar se do të ketë sulme nga ana a tyre për këdo tifozë që ju del kundër.

Por inatin më të madhë rusët e kanë më tifozët anglezë, ku kujtojmë se edhe në Euro 2016 pati shumë trazira dhe dhunë midis huliganëve rus dhe atyre anglez.

Tashmë rusët kërkojnë hakmarrje ndaj anglezëve dhe thopnë se mezi po presin të përballen.

Sonte Anglia do të përballet me Tunizinë dhe mësohet se mbi 10 mij tifozë janë mbledhur rreth “Volgogrand Arena” për të pritur kombëtaren e tyre te zbarkojë në fushën e blertë.

Por së fundmi janë publikuar në internet video kërcënuese për ta ku shihen huliganë rus duke u stërvitur për të rrahur anglezët.

Videoja më e fundit e publikuar tregonte tifozët e Spartakut të Moskës teksa kryenin përgatitjet e tyre në një pyll, e që u titullua “Në pritje të ardhjes së anglezëve”.

Loading...