Sport

Ja çka presin sonte prindërit e Blerim Xhemailit, në ndeshjen Zvicra kundër Serbisë (Video)

Shpërndaje

Me emocione të mëdha pritet ndeshja futbollistike ndërmjet Zvicrës dhe Serbisë në kampionatin botëror të futbollit Rusia 2018.

Një ditë para kësaj sfide Lajm TV ishte në shtëpinë e Blerim Xhemailit në Bogovinë të Tetovës.

Të dy prindërit kishin veshur fanellën e djalit të tyre me numër 15, duke treguar se janë të gatshëm për ndeshjen në fjalë.

Babai dhe nëna e Blerimit rrëfejnë për emocionet që patën gjatë ndeshjes së parë kundër Brazilit, ku Zvicra mori një pikë, si dhe për sfidën e rëndësishme kundër Serbisë.

Ata shpresojnë dhe besojnë edhe në një sukses të radhës të djalit të tyre me kombëtaren e Zvicrës.

Loading...