Maqedoni

Kocias konfirmon: Cipras dhe Zaev sot do të bisedojnë në telefon

Shpërndaje

Ministri i jashtëm grek Nikos Kocias pas daljes nga kabineti kryeministror, shkurt tha se kryeministrat Aleksis Cipras dhe Zoran Zaev sot do të dëgjohen në telefon.

Kocias nuk ka dashur të deklarohet për mediat, por në pyetjen e gazetarëve nëse Cipras dhe Zaev do të bisedojnë sot, shkurt tha: “Do e realizojnë atë”, duke mos dhënë përgjigje se çka do të bisedojnë dy kryeministrat. Sipas tij detaje për këtë do i zbardhin vetë kryeministrat, transmeton “Iefimerida”.

Loading...