Kroaci – Brazil, formacionet zyrtare

Shpërndaje

Kroacia dhe Brazili do të takohen sot me fillim nga ora 16:00.

Ndeshja mes Kroacisë dhe Brazilit do të zhvillohet në kuadër të ndeshjeve miqësore para fillimit të Kupës së Botës 2018, shkruan GazetaBlic

Ndeshja do të zhvillohet në Angli në Anfield. Në këtë përballje pritet të rikthehet edhe Neymar i cili mungon prej 28 shkurtit. Tite mund të inkuadrojë sulmuesin e brazilit në minutat e fundit të takimit.

Para fillimit të takimit Brazili dhe Kroacia kanë publikuar formacionet zyrtare:

Croatia XI: Subasic, Vrsaljko, Lovren, Corluka, Vida, Badelj, Rakitic, Modric, Perisic, Rebic, Kramaric

Brazil XI: Alisson, Danilo, Silva, Miranda, Marcelo, Paulinho, Casemiro, Fernandinho, Willian, Gabriel Jesus, Coutinho.

Loading...