LSDM: VMRO dëshiron që vendi të shkojë në regres

Shpërndaje

Sipas LSDM-se, mitingu I mbrëmshëm I ngjante mitingjeve paraprake të kësxaj partie të mbajtura për këto 12 vite të kaluara.

Porositë ishin të njejta, thonë nga LSDM, gjithmonë bëjnë ndasi etnike dhe  në vend të progresit kërkojnë regres.

Sipas LSDM-së Kristijan Mickovski ka bërë thirje që vendi të kthehet në të kaluarën ku ka mbisunduar krimi i organizuar dhe korrupcioni, varfërimi i qytetarëve,  si dhe largimin e vendit nga aspiratat euro-atlantike.

Sipas partisë maqedonase në pushtet, VMRO-ja dhe Kristijan Mickovski kërkesën për zgjedhje të parakohshme parlamentare e konsiderojnë si blef partiak I vetë liderit të opozitës maqedonase, sepse ai është para aktit të kryer karshi anketave që treguan rejting të vogël për të, thonë nga Lidhja Social Demokrate e Maqedonise. /Express/

Loading...