MaqedoniTop Lajme

Ndiqeni drejtpërdrejt nënshkrimin e marrëveshjes Maqedoni-Greqi (Video)

Shpërndaje

Para pak çastesh filloi ceremonia e nënshkrimit të marrëveshjes për emrin mes Maqedonisë dhe Greqisë në prani të ndërmjetësit Nimic, Hahn dhe Mogherini, njofton fjala.mk

Sipas marrëveshjes nga sot Maqedonia do të quhet Maqedonia e Veriut.

Më poshtë mund të ndiqni drejtpërdrejt nenshkrimin e marrëveshjes për emrin Maqedoni – Greqi.

Loading...