Nënshkrimi i marrëveshjes Maqedoni–Greqi, VMRO protesta në Manastir (VIDEO)

Shpërndaje

Në Manastir ka nisur protesta pas nënshkrimit të marrëveshjes Maqedoni – Greqi.

Me dhjetëra protestues, duke kënduar këngë popullore dhe himin shtetëror të Maqedonisë, me flamuj dhe pankarte ku thuhet: “vdekje për Nimicin, Zaevin, Dimitrovin,…” dhe  duke u cilësuar të njëjtit si tradhtarë, kanë vazhduar protestën rrugëve të Manastirit.

Në krye të protestës qëndron lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski.

Loading...