Kuriozitete

Përleshje masive mes shitësve të veturave, përdoren edhe shishet për shuarjen e zjarrit (Video, +18)

Shpërndaje

Shitësit e veturave në një panair të Kinës, janë përleshur fizikisht duke pësuar lëndime të konsiderueshme.

Ata kanë pasur mosmarrëveshje për një klient të njëjtë, të cilin duket se deshën të dy palët ta ftonin te veturat që i kishin në dispozicion, transmeton Telegrafi.

Punonjës nga të dy grupet shkëmbyen grushte dhe shqelma, ndërsa disa përdorën edhe shishet për shuarjen e zjarrit. Mirëpo, këta të fundit, duke se provuan ta ndalojnë rrahjen masive.

Derisa dy shitës po trajtohen në spital, të tjera është dashur të japin deklaratë dhe të përgjigjen për veprimet e dhunshme.

Loading...