Protestuesit para VMRO-së: Lëshoni Kuvendin, marrëveshja nuk kalon

Shpërndaje

Protestuesit arrijnë para selisë së VMRO-DPMNE-së. Me këngë patriotike dhe ne parulla fyese ndaj pushtetit, protestuesit kërkojnë nga kryetari i partisë Hristjan Mickoski që të lëshojë Parlamentin dhe të ju bashkangjitet në protestë.

Protestuesit marshojnë drejt VMRO-së: Deputetët të dalin jashtë Kuvendit

Protestuesit po marshojnë në këto momente drejt selisë së VMRO-DPMNE-së dhe kërkojnë që deputetët e kësaj të fundit të lëshojnë Parlamentin dhe të mos e lejojnë kalimin e marrëveshjes për ndryshimin e emrit.

Loading...