Sport

Sa seksi janë tifozët polake (FOTO)

Shpërndaje

Ndërsa skuadra e Polonisë nuk i bëri dot ballë vrullit dhe fizikut të Senegalit, bukuroshet polake e fituan sfidën e tyre në Spartak Stadium të Moskës.

Si kurrë më parë në një Kupë Bote, Polonia nuk është dukur kaq e bukur, kur qindra bukuroshe që mbështesnin skuadrën e tyre, u shfaqën në shkallët e stadiumit.

Të gjitha të qeshura e plot gëzim, duke e shijuar futbollin si një festë.

Mendohet se polakët do të kenë numrin më të madh të tifozēve në këtë aktivitet të jashtëzakonshëm Botëror, edhe pse skuadra e tyre nuk duket në lartësinë e duhur.

Loading...