Sela: LSDM-ja po aq sa VMRO-ja ka nevojë për politikan shqiptar të korruptuar

Shpërndaje

Lideri i opozitës shqiptare, Ziadin Sela i cili në këto çaste është i ftuar në emisionin “Në fokus” të televizionit Art Channel, është duke folur për zhvillimet politike në vend.

Duke dashur të sqaroj fenomenin e politikës “sterile” të BDI-së, Sela ndër të tjera citoj një poitikan maqedonas të viteve të “90-ta i cili asokohe kishte thënë: “Stabiliteti politik i R.M-së mund të arrihet vetëm me politikan të korruptuar shqiptar”, prandaj po them se LSDM-së po aq sa VMRO-së i duhen politikan shqiptar të korruptuar, për të ruajtur stabilitetin politikë dhe këto më së lehti i gjen te BDI-ja ,theksoi Sela.

Loading...