Shikoni se si e mban në duar Tayson Fury, Sefer Seferin (Foto)

Shpërndaje

Sonte Sefer Seferi e ka ndeshjen e tij të karrierës kundër ish boksierit që ja mori Wladimir Klitchkos titullin, Tayson Fury

Edhe pse Fury konsiderohet favorit, ku është diku rreth 20 kg më i rënd, Seferi ka thënë se ai do të luftojë për të mundur anglezin.

Fury po ashtu është shumë më i gjatë se Seferi dhe ky meç do të rikthente atë në ring pas disa viteve pauz. Pos, kësaj Fury ka edhe shumë më shumë përvojë se sa Seferi.

Ndeshja do të zhvillohet sonte në Manchester Arena, ku festa e boksit do të fillon në ora 20:00.

Loading...