Bota

Trump e pëlqen fitoren, i gatshëm për çmimin Nobel për Paqe

Shpërndaje

Donald J Trump e dashuron fitoren. Është e gjitha që ndodhi me të. Dhe ai sapo fitoi në Singapor.

Trump ka sjellë Kim Jong-un, ndoshta njeriun më të rrezikshëm në planet, në kohërat më të ftohta. Kështu, ai ka reduktuar shancet e Armageddonit në gadishullin korean. Ai ende nuk e ka fituar çmimin Nobel për Paqe. Por ndoshta ai duhet ta fitojë.

Tani për tani, Kim Jong-un, me sa duket diktatori më kokëfortë në tokë, duket se është kthyer shumë shpejt, raportoi “The Sun”, transmeton Periskopi.

Skeptikët tashmë kanë mbushur disa vrima në marrëveshje. Korrespondentët e Koresë së Veriut nuk kanë ndryshuar me të vërtetë qëndrimin e tyre, thonë ata.

Ai ende ka një arsenal mbresëlënës të armëve të tjera të tmerrshme.

Loading...