Rajoni

Vajza që u ther në Istog ishte 18 vjeçare, detaje mbi rastin

Shpërndaje

Policia e Kosovës është njoftuar se sot rreth orës 08:45 në fshatin Orroberdë të Istogut ka ndodhur një plagosje (rast i cilësuar si vrasje në tentativë).

Nga ky rast kishte mbetur e plagosur viktima femër 18 vjeçare me inicialet M.M. nga fshati Jablanicë i Pejës.

Personi i dyshuar i kësaj vepre gjendet në arrati, njofton Policia Rajonale e Pejës.

I dyshuari është i njohur për autoritetet dhe është në kërkim nga Policia e Kosovës, ndërsa njësitë relevante policore gjenden në vendin e ngjarjes.

Ndërkaq, viktima, ndodhet në Spitalin Rajonal të Pejës, ku për momentin sipas mjekëve gjendja shëndetësore është e rëndë.

Lidhur me rast është njoftuar edhe Prokurori i Shtetit dhe në koordinim të plotë, policia është duke i ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme .

Loading...