Sport

Varrimi i legjendës Fadil Vokrri (LIVE/VIDEO)

Shpërndaje

Po i jepet lamtumira e fundit legjendës së futbollit mbarëshqiptar Fadil Vokrri.

Mijëra qytetarë nga Kosova, Shqipëria, Maqedonia por edhe nga mbarë Evropa janë të pranishëm në varrimin e Vokrrit.

Kryetari i deritanishëm i Federatës së Futbollit ë Kosovës vdiq në mëngjesin e ditës së shtunë pas një sulmi në zemër.

Në varrimin e të ndjerit po merr pjesë edhe legjenda e Kroacisë dhe Milanit, Zvonimir Boban.

Stafi i portalit fjala.mk ju shpreh ngushellime familijes, kurse legjendes Fadil Vokrrit, Zoti e shperbleft me Xhenet!

Loading...