Maqedoni

Zaev ia dhuron kravatën e tij Ciprasit (Foto)

Shpërndaje

Pas nënshkrimit të marrëveshjes për emrin Maqedoni-Greqi, kryeministri Zoran Zaev ia ka dhuruar kollaren që e mbante gjatë nënshkrimit të marrëveshjes kryeministrit grek Aleksis Cipras.

Pasi ministrant e jashtëm Nikolla Dimitrov dhe Nikos Kocias firmosën marrëveshjen, Zaev nxori kravatën e kuqe dhe ia dhuroi Ciprasit. Kryeministri grek asnjëherë nuk mban kravatë, ndërsa në Prespë ishte veshur me këmishë dhe kostum, ndërsa dhuratën e Zaevit e futi në xhepin e kostumit.

Loading...