Zbardhet shifra zyrtare, sa euro u pagua për vrasjen e Artan Cukut?

Shpërndaje

Mikel Shallari e ekzekutoi ish-komisar Artan Cukun për 20 mijë euro.

Kjo është shifra e saktë e zbuluar nga dokumentat ligjorë në gjyqin ku ekzekutuesi, Shallari, u dënua me 10 vite burg.

Në këtë aktmarrëveshje është zbuluar dhe motivi i krimit.

Ashtu siç është folur në media, viktima ka arrestuar Bledar Jambellin si të dyshuar për vrasjen e shtetasit Amarildo Delaj.

Në kërkim për këtë krim të rëndë janë dy porositësit Bledar Jambelli dhe bashkëpunëtori i tij Kristaq Leci./albeu.com

Loading...