Sport

Deklarata emocionale e Modriçit pas ndeshjes…

Shpërndaje

Luka Modric e ka komentuar përballjen Rusi – Kroaci.

Kapiteni kroat, ka folur pas suksesit të ekipit të tij kombëtar, që arriti në gjysmëfinale të Kupës së Botës.

“Një dramë tjetër për ne. Ne nuk luajtëm mirë në pjesën e parë, nuk e kontrolluam ndeshjen ashtu siç dëshiruam”, ka deklaruar Modric.

“Nga fillimi i pjesës së dytë luajtëm më mirë, por fatkeqësisht nuk mundem ta përfundojmë ndeshjen. Ne treguam karakter sërish. Jemi në gjysmëfinale, duhet të kënaqemi me lojën. Kemi mjaft kohë për të pushuar dhe për t’u përgatitur”

Loading...