MaqedoniTop Lajme

Hoxha nga Tetova godet Mukin: Një fjalë nuk e thae për Kazinot, leje BFI-në

Shpërndaje

Nga imam: Nuhi Ganiu

Nje eshte e dituri se nese bukuroshi me LSDM arrine t’e largojne nga posti kryetarin e BFI-se ateher vertetohet teza se shteti qe nga ramja e Perandorise Osmane e kendej e ka kontolluar institucionin me te larte ferar BFI.

Do te ishte shume e logjikshme qe qeveria te formoje ministrin e feve e me pastaj do t’i ngjante mezi peles!

Sikur ju zotrate me njerezit tuaj do ta linit te lire BFI-te frrymoj atehere ne hoxhallaret do te dinim se çka te benim.

Zotri bukuroshi merru me krimin ne institucionet shteterore dhe ne vend. Nje fjale te vetme per fenomenin kazino nuk e degjova nga zotrata juaj. Na leni rahat qe me BFI-ne te merreni ne teologet. Me respekt Nuhi Ganiu

Loading...