Kështu e priten lojtarët transferin e Shaqirit (FOTO)

Shpërndaje

Xherdan Shaqqiri ka arritur te premten në Melwood (qendra stërvitore e Liverpoolit)

Ai është transferuar të gjiganti anglez te premten dhe fotografi i klubit ka shkrepur momentet më të mira të Shaqirit dhe takimit të tij me shokët e rinj të skuadrës, para se të zyrtarizonte kalimin në kluibin e ri.

26 vjeçari është transferi i tretë i Reds pas arritjes se Fabinhos dhe Naby Keitas që nënshkruan kontrata afatgjate me klubin.

Pasi i ka kaluar formalitetet e testeve mjekësore, Shaqiri ka hyrë në Melwood ku është njoftuar me shokët e rinj të skuadrës se tij më të re.

Loading...