Sport

“Kur Zlatko Dalić ishte emigrant në Shqipëri, sot në finale të Botërorit” (FOTO)

Shpërndaje

Zlatko Daliç po bën historinë jo vetëm të Kroacisë, por të futbollit botëror.

Ai ka çuar për herë të parë Kroacinë në një finale Botërori dhe nëse arrin të fitojë përballë Francës, do të bënte diçka të paimagjinueshme.

Në Shqipëri ai në fakt është një emër i njohur, pasi për disa kohë ishte trajner i Dinamos.

Ky fakt ka shkaktuar edhe humor, ndërsa një komentues ka postuar edhe këtë foto, me diçiturë:

“Koha kur Zlatko Dalić ishte emigrant në Shqipëri…. Sot në finale të Botërorit”. (TemA)

Loading...